Adana Piyano Taşımacılığı

Adana Piyano taşımacılığı taşımacılık firmaları için hiç de kolay bir iş değildir. Piyano müzik aletleri içerisinde hem hacmi geniş hem de ağırlığı neredeyse 500 kg kadar olabilecek ağırlıktadır. Dolayısıyla piyano taşıma söz konusu olduğunda hem dikkat hem de titizlik isteyen bir taşıma tipidir. Bu dikkat ve titizliği de ancak deneyimli bir nakliyat firması yapabilir. Adana  evden eve nakliyat olarak bu taşıma şeklinin bilincinde olup, özel ekipmanlarımızla ve hasarsız bir şekilde işi tamamlama misyonunu taşımaktayız.

Piyanonun hasarsız bir şekilde taşınması için Adana evden eve taşıma profesyonelliğini taşıma araçları dışında ek malzemelerle ve ekipmanlarla karşılayarak müşterisine hizmet vermektedir. Piyano için ek malzemeler denildiğinde askı, kızak, lift ve vince ihtiyaç vardır. Ve bunların kullanılabilmesi için de ilgili ekibin deneyimli olması gerekir. Yeterli bilgi ve deneyim yoksa o ekip titizlik ve hassasiyet isteyen piyano taşımacılığı için yetersiz kalır. Eğer piyano doğru taşınmazsa tel kopmaları, çizilmeler ve çatlaklar oluşabilir. Biz Adana genelinde ya da şehirler arası piyano nakliyesinde deneyimli ekibimizle birlikte gerçekleştirmekteyiz. Öncesinde gelinip yapılan keşifte piyanonun bulunduğu yeri inceler, taşınması için uygun alanlar yaratırız. Sarılması konusu piyanonun zarar görmemesi açısından en önemli detayıdır.

adana piyano taşıma

Piyano Taşıma Süreci

Piyanoların ağırlığının en azı 150 kg olup en ağırları 500 kg a kadar çıkmaktadır. Bu sebeple piyanoları taşıma işleminden önce ilgili alanın merdivenleri boşaltılmak zorundadır. Piyano içindeki mekanizma çok önemli olduğundan gerekirse de monte edilip taşınmalıdır. Piyanodan kalan parçalar ise kalın örtülerle sarılarak zarar görmesi engellenir. Hasar böylelikle en aza inmiş olacaktır. Piyanoların taşınma şekli ise yatay değil dikey olmalıdır. Piyano taşınması profesyonel bir taşıma şekline girdiğinden kesinlikle amatörce taşınmamalıdır. Böyle bir durumda piyanonun tellerinin zarar görmesine neden olunur.

Piyano Nakliyat süreci zor, yorucu ve son derece stresli bir süreçtir. Bu sürecin en güzel şekilde yürümesi için iyi bir nakliye şirketi ile bu yola adım atılması en doğru seçim olacaktır. Özellikle bazı evlerde antika piyanolar vardır ki bir çizik bile hatıralara saygısızlık olarak nitelendirilir. İşte bu noktada yapılması gereken bizim gibi tecrübe sahibi ve donanımlı hizmet veren firmalarla çalışılmasıdır. Hassas piyanoların güvenli taşınmasının yanı sıra en uygun nakliye firması olarak fiyat politikamızı da aynı düzeyde tutarak müşterilerimizin tercihi olmaya devam etmekteyiz. İster şehir içi ister şehirler arası olsun piyano taşıma varsa güvenli bir taşımacılık hizmeti almak için bizden yana tercih sizin yararınıza olacaktır.

Piyano Taşıma Nakliyesinde Yaşanabilecek Sorunlar

Piyano taşımak son derece özen ve titizlik isteyen ve bununla birlikte çok ağır bir eşyadır. Eşyanın ağırlığına istinaden son derece hassas bir müzik aleti olduğundan tecrübeli ellerde nakliyesi önemli detaydır. Dikkatsiz bir şekilde piyano taşımacılığı söz konusu olursa tel kopması, rezonans tahtasının çatlaması ve oluşabilecek çizikler çarpmalar sonucu darp durumları doğabilecek risklerdir.

Konsol Piyano Nasıl Taşınır?

Konsol piyanolar 350 kiloya kadar ağırlığı olan piyano dur. Hem son derece ağır hem de mekanizmaları buna eşdeğer olarak hassastır. Bu nedenle taşıma öncesinde plan program en ince ayrıntısına kadar yapılmalıdır. Piyano güzelce sarılarak çarpma dahil tüm riskli durumlardan korunması adına paketlenir. Bu paketlenme streç ile iyice sabitlenmelidir. Daha sonra askıya alınarak yavaş ve sakin hareketlerle taşıma gerçekleştirilmelidir.

Kuyruklu Piyano Nasıl Taşınır?

Kuyruklu piyanolar 450 kiloya kadar vardır. Bu sebeple ağırlık artı hassaslık noktası bir tık ötededir. Bu nedenle profesyonel bir taşıma firması kuyruklu piyanoların paketlenmesinde çok daha titizlik gösterir. Taşıyan kişiler mutlaka profesyonel bir ekip olmalıdır.