Adana Asansörlü Taşımacılık

Günümüz şartlarında her sektörde olduğu gibi Adana asansörlü taşımacılık   sektöründe de yeniliklere ayak uydurmak gerekir. Biz firma olarak Adana evden eve nakliyat sitemine geçerek elle eşya taşıma dönemine son vereli çok oldu. Asansörlü nakliye günümüzde en çok tercih edilen taşıma sistemlerinin başında gelir. Bu nakliyat seçeneği hem taşınan insanların hemde firma elemanlarının işini son derece kolaylaştırıyor. Mevcut taşıma risklerini en aza indiren bir yöntemdir. Eşyalarınız merdiven boşluklarında asla zarar görmeden taşınır. insan gücü azaltılır ve elemanların paketleme ve montaja daha çok zaman harcamasını sağlar. Ayrıca Adana asansör kiralama hizmetimiz var. Detay için bağlantıyı tıklayın. Adana  evden eve nakliye için de asansörlü taşımacılık hizmetimiz var.

Asansörlü Taşımacılık Nedir Ve Nasıl Yapılır ?

Bina dış cephesinden evinize yada evinizden direk araca taşıma sistemine asansörlü taşımacılık denir. Bir araç üstünde raylı bir platformu bulunan bir vinç görevi görür aslında. Bu ray üzerinde aşağı yukarı hareket eden bir taşıma sepeti vardır. Eşyalarınızı bu sepete koyarak yukarı aşağı taşıma görevi görür. Bu asansörler mobil olarak çalışır. Şehir içinde dilediğiniz her yere hareket eder. Asansörlü taşımacılık yapılabilmesi için bina konumunun bu işe uygun olması gerekir.

Çok rüzgarlı ve yağışlı havalarda asansör kurulamaz. Asansörün kurulacağı alanda yüksek gerilim hatları bar ise kurulamaz. Asansörler belli bir açı ile kurulur. Bina ile makine arasında çok fazla mesafe olmamalıdır. Tabi bu oran kat yüksekliğine bağlıdır. Bu konular netlik kazandırmak için ekspertiz hizmeti talebinde bulunmanız gerekir. Asansörlerin evinize tam yanaşabilmesi şarttır. Ve ayaklarının açılabilmesi için geniş bir alana ihtiyaç vardır.

Ayrıca Adana'da asansörlü taşımacılık  yapılacak evlerin balkon ve pencerelerinde demir şebeke olmamalıdır. Var ise bunları çıkarmak ev sahiplerine aittir. En önemli konulardan biri ise ev balkon yada pencerelerin eşyaların geçebilmesi için geniş olmasıdır. Eşya geçmeyecek kadar dar yerlere asansör kurmanın hiçbir faydası yoktur. Adana asansörlü taşımacılık şirketleri ile detaylı görüşüp bilgi almanız şarttır. Kaba taslak bilgiler ile asansör kurulumu yapılamaz.

Adana Asansörlü Taşımacılık Şirketleri Neye Göre Seçilir ?

Adana asansörlü evden eve nakliyat firması seçerken kat yüksekliğine göre hareket edin. İlk önce eski evin bulunduğu kat ve yeni evin bulunduğu kat kesinlikle netlik kazanmalıdır. Adana asansörlü taşıma şirketleri aynı uzunlukta asansörlere sahip değildir. A firmasında bulunan asansör 12. kat B firmasında buluna asansör 15 katlıdır. Siz katınızı tam söylemez iseniz taşıma günü başınız çok ağrır. Bunu hesaplar iken de yapmanız gerekenler var. Örnek olarak bina asansörüne bindiğinizde 10 a basıyorsanız 10. kat da oturuyorsunuz dur. Ancak!!!!! apartma altında asma kat yada dükkan var ise buda ilave kat olarak belirlenir.

Bina ile asansör arasında çok mesafe var ise buda kat olarak ilave edilir. Size tavsiyemiz Adana asansörlü nakliyat firmalarından evinizin konumunu görmesini talep etmenizdir. Bu konuda pek çok canlı örnek vardır. Kat tam belirlenmez yada hesaplanmaz ise asansörlü nakliye firması ile sorun yaşarsınız. Eşyalarınız yüklenir ve yeni eve gelinir. Burada ekstra asma kat olduğunu düşünün. 10. kat olarak anlaştığınız taşıma planı direk 11. kat olarak hesaplanır. 10. kat üstü asansörlü taşımacılık fiyatları farklıdır. Adana Şahin Ekspres

Adana asansörlü taşımacılık

Adana asansörlü taşımacılık

Adana Asansörlü Taşımacılık Fiyatları Nasıl Hesaplanır ?

Adana Şahin Ekspres olarak tüm müşterilerimiz bizim için değerlidir. Adana asansörlü taşımacılık fiyatları hakkında sürekli kampanya ve indirimler düzenliyoruz. Fiyatlar kaliteli bir ön izleme ekspertiz sonrasında netleşir. Fiyatları etkileyen yeni ve eski evlerin bulunduğu kat yüksekliğidir. Asansör kurulumu 2. kat itibarı ile başlar. 2. ve 10. katlar arası fiyatlar standarttır. Daha yüksek katlar için fiyatlar firma ile anlaşmanıza bağlıdır.

Ayrıca Adana asansörlü taşıma şirketleri ofisleri genel olarak Seyhan ilçesindedir. Yüreğir ve Sarıçam tarafına yapılan işlemlerde yakıt farkı ortaya çıkacaktır. İlçeler için en fazla İmamoğlu bölgesine asansör gönderiliyor. Diğer tüm ilçelerde asansör var. Adana evden eve nakliyat firmalarının genelinde modüler asansör var. Olmayan firmalar ise kiralama yolu ile Adana asansörlü taşımacılık hizmeti veriyor.  Kısacası asansörsüz elle taşıma dönemi kapanmıştır.

Şehirler Arası Nakliyat İçin Asansörlü Taşımacılık

Adana asansörlü taşımacılık hizmeti şehir içinde kolaylıkla yapılır. Şehirler arası evden eve taşımacılık için ise gidilen illerde bulunan firmaların asansörleri kiralanmak kaydı ile yapılır. Türkiye genelinde tüm illerde asansör bulmak mümkün. Ancak bazı ilçelerde arazi şartları yada geri kalan teknolojik sebeplerden bu mümkün olmayabilir. Böyle durumlarda fazla elaman desteği ile işlem yapılıyor. Şehirler arası asansörlü taşımacılık fiyatları o gidilen ilde buluna firmaların değer biçtiği rakamlar üzerinden uygulanır.

Güney doğu ve Doğu Anadolu bölgelerinin bazılarında asansör henüz devreye girmedi. Atama dönemlerinde en çok yaşanan sorunlardan birisi bu konudur. Çevre illerden gelen asansörlü taşıma şirketlerinin fiyatları çok yüksektir. Bu yüzden bu bölgelere yapılan evden eve nakliyat işlemleri fiyatları diğerlerine göre daha pahalıdır. Size tavsiyemiz mümkün olduğunca engin katlarda ev tutmanız olacaktır. Böylece taşınma maliyetlerinizi biraz olsun düşürebilirsiniz.

Adana'da Asansörlü Taşımacılık Hizmeti Verdiğimiz Çalışma Alanları

Adana asansörlü taşımacılık hizmetimiz sadece ev taşıma ile sınırlı değildir. Pek çok hizmet sektörü asansörlü nakliye yada taşıma işine ihtiyaç duyar. Adana ve Mersin illerinde binalar çok yüksek katlı olduğundan asansör kullanımı oldukça popülerdir. Gelin asansörlü taşıma hizmetimizin kullanım alanlarını inceleyelim.

Mobilya Satış Mağazaları İçin Asansör

Mobilya mağazaları Adana asansörlü taşımacılık hizmetimizden her zaman yararlanır. Ürün sattıkları müşterilerin evleri çok yüksek katlarda ise eşyaları çıkarmak için bizden hizmet talebinde bulunur. Adana'da yük asansörü bulanan binalar dahi bina asansörü kullanımına müsade etmez.  Bu yüzden bu tip işletmeler asansör temin etme konusunda ev taşıma firmalarından yardım alır.

İnşaat Şirketleri İçin Asansör

İnşaat şirketleri yeni yapılan binalara malzeme çıkarmak için asansör kullanır. Eskiden sırtla bu yükleri taşıyan işçiler artık asansör ile bu işi kolayca yapıyor. Bina bitiş sürelerine direk etki ettiğini söylemek mümkün. Tüm apartmanın malzemesi hazır olaması durumunda 2-3 gün için malzeme taşıma işi tamamlanabiliyor.

Asansörlü Taşımacılık İçin Güvenlik Önlemleri

Adana asansörlü taşımacılık işlemi mutlaka tecrübeli operatörler tarafından yapılmalıdır. Kullanan kişilerin yetki belgelerinin olma zorunluluğu vardır. Asansör kurulan alan boşaltılmalı ve etrafına güvenlik çemberi çekilmedir. Asansör etrafında bulunan araçlar kaldırılmalıdır. Yüksek gerilim hatlarına yakın yerlerde ilgili kurumdan yardım alınmalıdır. Asansör ile  insan yada canlı hayvan kesinlikle taşınamaz.

Asansörlü nakliyat ve taşımacılık hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Bize dilediğiniz zaman sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.  Facebook, Twitter

 

 

Asansörlü Taşımacılık alanında sık sorulan sorular

Asansörlü taşıma fiyatlarını belirlemek için yeni ve eski evin kat yüksekliğini bilmemiz gerekir. 1 ve 10 katlar arası fiyatlar ile daha yüksek katlar arası asansörlü fiyatları farklıdır.
Yüksek 1. katlara asansör kurulur ancak standart 1. katlara asansör kurulmaz
Bunun için balkon demirlerini kestirmeniz gerekir. Böylece asansör kurma işlemi gerçekleşir.